ŠKD

Valentín je tu čo nevidieť a preto som si pre vás vymysleli jednoduchú valentínsku hru. Ku hre budete potrebovať len vytlačenú predlohu, hraciu kocku a ceruzku alebo pastelky.
Ako sa to hrá
V tejto hre nejde o to, kto vyhrá, ale o samotné počítanie bodiek na kocke. Prvý hráč hodí kocku, spočíta bodky a príslušné číslo zakrúžkuje na hracej ploche. Ide druhý hráč, urobí to isté. Takto sa hráči stále striedajú, kým nie sú zakrúžkované všetky čísla. Pokiaľ hráč nemá voľné číslo na zakrúžkovanie, pokračuje druhý hráč.
Pokiaľ chcete súťažiť a hrať sa na víťazov a porazených, tak si na záver spočítajte, kto má zakrúžkovaných viac čísel. V tom prípade musíte použiť dve farby pasteliek, aby ste si poznali svoje krúžky.
Môžete použiť aj takú variantu, že každý hráč bude mať svoje srdiečko a krúžkovať budete čísla na svojom srdiečku. Vyhráva hráč, ktorý bude mať ako prvý zakrúžkované všetky čísla.
Pokiaľ chcete mať predlohu na viacnásobné použitie, zalaminujte si ju, alebo vložte do euroobalu a čísla môžete krúžkovať fixkou, ktorá sa dá zotrieť a hrať sa môžete znova a znova.
Verím, že sa vám hra bude páčiť .
Prajem vám príjemnú zábavu .
vytlačte srdiečko – predloha.1 hra-valentin-srdiecko1.docx (320 kB)
Valentín bol biskupom, ktorý napriek zákazu rímskeho cisára Claudia II. Tajne sobášil zamilované páry.
Biskup skončil vo väzení, kde sa zamiloval do dozorcovej slepej dcéry. Údajne jej vrátil zrak a pred popravou jej napísal odkaz: „Od tvojho Valentína.“
Tak vznikla prvá symbolická valentínka.Sviatok sv. Valentína však vznikol až o pár storočí neskôr. Na počesť biskupa Valentína ho 14. februára 496 vyhlásil pápež Gelasius.
Iná legenda spája sviatok zamilovaných s vojvodom Karolom Orleánskym, ktorý skončil v britskom zajatí. Do rodného Francúzska prostredníctvom veršov poslal manželke zamilovaný odkaz. V 19. storočí sa tento odkaz rozšíril do celého sveta.
Fašiangy - symbol veselosti, zábavy, hodovania a pitia. Také boli fašiangy v minulosti a také sú v redukovanej podobe takmer vo všetkých regiónoch Slovenska i dnes. Fašiangové obdobie sa vlastne začína už v čase od Troch Kráľov a trvá do popolcovej stredy. Po ňom nasleduje čas štyridsaťdňového pôstu - až do Veľkého piatku. Je v podstate obdobím prechodu od zimy k jari.
Milé deti a tak Vám ponúkam návod na škrabošku, stačí kliknúť na obrázok :
V čarovnom svete majú...
Trvanie: cca 10 min/ kolo
Ideálny počet hráčov: 2- 5
Príprava
Ako hrať
Čo potrebuješ
Papier nakrájajte na malé prúžky. Dĺžka a šírka prúžkov je úplne na vás - čím dlhšie, tým väčšia bude guľa.
Jemne zložte prúžky na polovicu, aby ste v strede vytvorili záhyb.Do stredu pridajte kúsok lepidla a nalepte ďalší pás papiera, ktorý tvorí kríž. Teraz ich preložte smerom hore a na vrch prilepte, aby ste získali tvar gule.
Nakreslite alebo prilepte na všetky detaily, oči, nos a gombíky.
Vystrihnite dlhý pás farebného papiera a urobte šatku.
Ako čiapku môžete použiť aj vložku na košíčky, vyzerá to akosi roztomilo.
Môžete z nich urobiť celú kopu a urobiť si girlandu. Ak chcete, aby sa postavili na vlastnú päsť, vložte do základne mincu alebo malú skalku, aby boli vyvážené.
Alebo nalepte snehuliaka na kúsok papiera.
Verím že sa Vám to podarilo a urobilo radosť.