Deň jablka

Aj tento rok si  deti  v rámci týždňa zdravej výživy pripomenuli Deň jablka – 21. október. Celý deň  bolo všade cítiť vôňu jabĺčka. Pre deti sme mali pripravený kopec aktivít, zábavy,  ale aj poučenia. Našim cieľom bolo u detí hravou formou podporiť konzumáciu ovocia a zeleniny…
Deťom sa zábavný a chutný jablkový deň veľmi páčil.  Najviac si pochutnali na ovocnej šťave , ktorú sme si vyrobili z prinesených jabĺk. Deti zistili , že maškrtiť sa dá aj zdravo.

 


 Svetový deň mlieka v školách

Koncom septembra si pripomíname Svetový deň mlieka v školách. Mlieko a mliečne výrobky predstavujú jednu z najdôležitejších a nenahraditeľných zložiek ľudskej výživy.  Preto sme aj my 28.9.2022 mali dobrú príležitosť, aby sme deťom pripomenuli aké je mlieko pre nich  zdravé. Pre deti sme pripravili zaujímavé aktivity , ktoré súviseli s kravičkami a s mliekom .Hneď v úvode sme si overili vedomosti o kravičkách. Nasledovala technická úloha a to výroba papierovej skladačky – kravičky. Vyrobili sme mini poster s mliečnymi výrobkami. Zabavili sa pri súťaži pod názvom -Pripni kravičke chvost na správne miesto. Ale nebolo to také jednoduché, lebo deti museli prekonať prekážkovú dráhu. Súťaženie sme ukončili jogurtom , kde sa vybraté dvojice so zaviazanými očami chovali.  Deti za odmenu dostali sladko -mliečne výrobky.


Vitajte v školskom klube

Prázdniny sa skončili a my sa opäť stretávame v školskom klube. Aj tento rok máme dve oddelenia Dráčikove a Sovičkove oddelenie. Pani vychovávateľky si pripravili na privítanie nových detí do klubu zaujímavé aktivity. Deti si spoločne zaspievali , zahádali, ale aj tvorili.
 
    
 
 
 

Kontakt

ŠKD

Základná škola
Školská ul. č. 9
985 54 Lovinobaňa


047/4396120